חדשות רעננה

מהפכת הוטרינר הנייד

יש אומרים כי מי שלא אוהב חיות מחמד, אינו אוהב את עצמו ואת הזולת. אולי יש בכך משהו. ככלות הכול, איך אפשר שלא לאהוב אותן? הן נאמנות. הן מקשקשות בזנב איך שהן רואות אתכם. הן מרעיפות חיבה בכל זמן נתון. ומה לא? אבל לפעמים הן גם עשויות לחלות. למורת הרוח שלכם. ההרגשה שהן חולות, היא כמו שהילד שלכם חולה. פשוט חוסר ישע

אז מה עושים שחיית המחמד שלכם לא מרגישה טוב? למי לפנות? הכירו את המהפכה הארצית של הוטרינר הנייד.  כל מה שנדרש זה רק חיפוש קטן בגוגל על המילה וטרינר עד הבית או וטרינר נייד ואתם מגיעים לאתר המקסים של קומבה והעלויות? – מסתמן שהן זהות לעלויות של הווטרינר הרגיל, ולעיתים רבות אף מופחתות יותר במיוחד אם אתם גרים בערים הגדולות שיציאה מהבית כרוכה בהוצאה כספית של דלק ושל מקום חנייה. שלא נדבר על הזמן שלכם, שמתורגם לכסף.

מדוע מהפכת הוטרינר הנייד מהווה רק טובה גם לחיות המחמד וגם לבעליהם? ובכן, יש מצבים שמחייבים רוגע, כאשר בודקים את חיית המחמד. וכאשר היא איננה  בבית , במקום הנוח שלה, תוצאות הבדיקה עשויות להשתבש. ברגע שהחתול או הכלב שלכם נכנסים למצבי חרדה או (פחד ממקום שונה כמו קליניקה , המלא ריחות וקולות מצוקה של חיות אחרות) כי אז יתכן מאוד שישתבשו הסימנים החיוניים בבדיקה. סימנים כמו למשל – קצב הדופק, לחץ דם, קצב הנשימה וטמפרטורת הגוף יכולים להשתנות בבדיקה שהיא לא במצב רגוע. כאשר המדדים לא מדויקים זה יקשה על הווטרינר לתת פתרונות הולמים למחלה.

במחקר שנעשה בתחום, נמצא כי מתחים עשויים אף להקשות על אבחון וטיפול בסוכרת של חיית המחמד, וזאת בשל העובדה, שלדוגמה – לחתול עשויה להיות רמת גלוקוז גבוהה בצורה קיצונית, רק משום שהוא חווה לחץ ממקום שאינו מוכר לו. על כן, השירות של וטרינר נייד  עשוי לפתור את כל הבעיות הללו.

באשר לשאלה – האם מהפכת הוטרינר הנייד מעניקה שירות נעים יותר לחיית המחמד, לעומת השירות הקונבנציונלי? נשיב, ממש כן! מתוך התחשבות בצרכיו, ומתוך כך ששירות זה מייתר את הנסיעה הארוכה למרפאה הווטרינרית , לא צריך לשים את הכלב או החתול בכלוב נשיאה. כלוב נשיאה הוא משהו שהחתול או הכלב לא תמיד רגיל אליו , ולפעמים הם משייכים אותה לחוויה טראומטית כמו ביקור בקליניקה של הרופא בה הם קיבלו חיסון או טיפול שלא היה להם נעים. כמו כן חיית המחמד מרגישה מאוימת שיש בקליניקה של הוטרינר כל כך הרבה בעל חיים באותו זמן מה שיוצר אצלה חוסר רצון לשתף פעולה עם הבדיקה.

לסיכום , יש כמה יתרונות שמעניקה מהפכת הווטרינר הנייד. הביקור בבית הוא נוח וחוסך הרבה זמן.  הביקור מאפשר לווטרינר לראות את ההתנהגות הרגילה והנורמטיבית של הכלב או של החתול, בתנאי השטח הטבעיים שלו ולבצע בדיקות באווירה שלווה עם מדדים שלא מוטים מהסיטואציה. מה שנקרא תנאי חיים בזמן אמת. כמו כן ווטרינר עד הבית מבקר בממוצע הרבה יותר מוטרינר רגיל את חיית המחמד שלכם ולכן יש לך ביקורת הרבה יותר סדירה של כל 3 חודשים על הבריאות של הכלב/חתול והכל מתועד במחשב . בזכות אותם ביקורים סדירים מצד הווטרינר , אין אפשרות לפספס את החיסונים הסדירים כל כמה חודשים , היות ומועדי החיסון הם באחריות הרופא המטפל והוא מקבל עליהם התראה מראש ונערך בהתאם.

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן