חדשות רעננה

מקווה נשים נגיש

המועצה הדתית רעננה הקימה מתחם נגיש במקווה נשים הרצל. לפני פתיחתו לקהל הטובלות הזמין יו”ר המועצה אריה פרידמן את בלה צור חברת מועצת העיר לשעבר המסתייעת בכיסא גלגלים לבדוק את המתחם “מגובה הכיסא” ולהעיר את הערותיה. פרידמן: "אני רוצה נגישות בפועל ולא רק על הנייר".

לפני כשבועיים סיימה המועצה הדתית רעננה את שיפוץ מתחם הנגישות במקווה הנשים ברחוב הרצל הכולל בור טבילה ומספר חדרי הכנה ששופצו במסגרת תקציב נגישות מיוחד שהושג מהמשרד לשירותי דת.

בשבועיים האחרונים נעשים תיקונים אחרונים לקראת פתיחת מתחם הנגישות. לפני הפתיחה ביקש יו”ר המועצה הדתית רעננה, אריה פרידמן, לוודא כי מעבר להתאמת המתחם לכל כללי הנגישות הקבועים בחוק יקבל המתחם גם את אישורה של אישה בכיסא גלגלים שתוכל לבדוק את כל המתקנים בעיניים “בגובה הכסא”. פרידמן פנה לחברתו מימי מועצת העיר רעננה בתקופת ראש העיר נחום חופרי, חברת מועצת העיר לשעבר בלה צור המתניידת באמצעות כסא גלגלים מאז ילדותה וביקש ממנה לסייר עימו במתחם ולחוות את דעתה.

פרידמן: “השקענו זמן וכסף בהקמת מתחם נגישות עבור נשים בעלות צרכים מיוחדים ושאלתי את עצמי האם יש לי, או לאחראית המקוואות, את היכולת לאשר את המתחם. לא רציתי רק לעשות “וי” ושיהיה כתוב שקיימנו שיפוצי נגישות. רציתי תוצאה אמיתית – נגישות בפועל ולא רק 'על הנייר'. לוודא שנכה המבקשת לטבול אכן תוכל לקבל שירות מלא המותאם לה. פניתי לבלה צור איתה כיהנתי במועצת העיר לפני קדנציה וביקשתי את עזרתה”.

בסיור שהתקיים השבוע רשמו אנשי המועצה הדתית הערות רבות, חיוביות ושליליות, מפי בלה צור. הערות לגבי הגבהים בהם הותקנו מתקנים שונים, הערות על הריהוט המיוחד לנכים ותשבחות על המנוף המשוכלל בבור הטבילה. בימים הקרובים יסתיימו התיקונים האחרונים וברגע שיפתח המתחם לפעילות תוכל טובלת המסתייעת בכיסא גלגלים להגיע מהחנייה הייעודית לנכים דרך חדר הכנה נגיש מרווח ומודרני הכולל את כול האביזרים הנדרשים למוגבלי תנועה ועד לבור טבילה המונגש באמצעות מנוף ייחודי המוריד את הטובלת ישירות לבור – והכול על פי כל כללי ההלכה.

את המתחם הנגיש תכנן האדריכל מורשה הנגישות תומר זבולוני שליווה את הפרויקט לאורך כל שלבי הבנייה וההתקנה. החברה הקבלנית המבצעת, רם יגל בע”מ, זכתה במכרז לאחר שהוכיחה ניסיון רב בהקמה ובשיפוץ מקוואות. כל עבודות השיפוץ בוצעו תחת פיקוח הלכתי צמוד וקפדני של הרב שניידר מהמרכז לטהרה שמונה על ידי רב העיר, הרב יצחק פרץ, כמינוי אישי ללווי התהליך מתחילתו ועד סופו.

כתבות קשורות

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן