חדשות רעננה

עיריית רעננה תקים מאגר DNA של כלבים במטרה להילחם בתופעת גללי הכלבים ברחובות

ראש העיר חיים ברוידא: "החלטנו לפעול בדרכים מתקדמות בכדי למגר את המפגע הציבורי"

עיריית רעננה עולה דרגה במאבק נגד גללי הכלבים ברחובות העיר, ומתכננת להקים מאגר DNA של כלבים, באמצעותו תקנוס את בעלי הכלבים שלא יאספו אחריהם את הצרכים של כלביהם ברחובות העיר.

בכוונת העירייה להגיש לאישור מועצת העיר, במסגרת ישיבתה הקרובה, תיקון לחוק העזר (פיקוח על כלבים וחתולים). מהותו של התיקון הוא הכנסת מנגנון שיאפשר לווטרינר העירוני או מי מטעמו, לאסוף מידע זיהוי גנטי של הכלבים בעיר, על מנת להילחם בתופעת אי איסוף גללי הכלבים במרחב הציבורי. המשמעות היא שלעירייה ו/או מי מטעמה תהיה אפשרות לדגום את גללי הכלבים שהותרו במרחב הציבורי, לשייכן לכלב ספציפי שהנתונים לגביו יהיו חלק מהמאגר העירוני, ובעל הכלב יקבל קנס בגין העבירה וכן יידרש לשאת בעלות הבדיקה. 

תיקון חוק העזר יחייב את תושבי העיר בעלי הכלבים למסור דגימות DNA של כלבם למחלקה הווטרינרית עד מועד קבלת הרישיון השנתי לכלבם, או לחלופין בעת מועד חיסון הכלב, ויאפשר לווטרינר לקחת דגימה במקום. במקביל, העירייה תצא במכרז פומבי לבחירת ספק שיקים את המאגר הגנטי, יבצע בפועל את איסוף דגימות הגללים ויתאימו למאגר. 

ראש העיר חיים ברוידא: "מדובר בתיקון לחוק משמעותי ופורץ דרך במאבק נגד המפגע התברואתי של גללי כלבים במרחב העירוני. העירייה פועלת מזה שנתיים בדרכים רבות לאכוף ולהיאבק בתופעה זו, ולמרות שאנו העיר המובילה בין ערי השרון באכיפת הנושא, ומכיוון שמדובר במטרד שפוגע באיכות החיים של התושבים ופעם אחר פעם נמצא בראש סדר היום הציבורי, החלטנו לעלות מדרגה ולפעול לתיקון חוק העזר, כדי לשנות את המאזן בסוגיה חשובה זו".

כתבות קשורות

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן