חדשות רעננה

אפשר לבנות עליו

רוני קידר, משיק תערוכה בה יציג את ציוריו, בשיתוף ציורים של תלמידי מגמת האומנות של תיכון מטרווסט רעננה. הציורים שימכרו – יממנו מלגות של בני נוער תושבי רעננה

רוני קידר אמנות למען הנוער ברעננה

רוני קידר (67), תושב רעננה, נולד וגדל בעיר. עד לפני 14 שנה ניהל את חברת ״קידר מבנים״ – חברה מצליחה לבנייה שכיום מנוהלת על ידי שני בניו – טל ויובל. מאז הפרישה הוא מתמקד בציור ובנתינה לבני נוער והפעם הוא משלב בין שניהם. ״הרעיון של התערוכה נולד מתוך רצון לאפשר לתלמידי מגמת האומנות בתיכון מטרווסט – להציג את הציורים שלהם, לתת להם מנוף ואמונה שהם יכולים להצליח״.

קידר, מספר שהציור מהווה עבורו מדיטציה וזמן איכות. מאז הקורונה הוא הספיק להציג את ציוריו בשתי תערוכות. בתערוכה שתפתח ב1.5.23 באירוע במשכן למוזיקה ולאומנויות, ישולבו יצירותיהם של חמישה מתלמידי ממגמת האומנות של תיכון מטרווסט. כל הציורים בתערוכה מועמדים למכירה והכספים שיאספו יועברו למלגות לבני נוער וגם יתרמו לטובת המגמה.

קידר: "בתערוכה ׳קידר למען הקהילה׳. אני מציג כ-20 ציורים בסגנון אבסטרקטי. לתערוכה יצטרפו חמישה ציורים נוספים שנבחרו על ידי 60 אנשים. כל הציורים יועמדו למכירה. הרעיון בהצגת ציורי התלמידים, נועד כדי לספק להם במה ואמונה בעצמם. אני מאמין שאם הציורים שלהם ימכרו – זה ׳יעיף אותם לשמים״.

קידר פעיל חברתי, מסייע לבני הנוער בעירו במשך 30 שנים. בעבר ניהל את מחלקת הנוער של 'הפועל רעננה' בכדורגל וכיום הוא מכהן נשיאה. "מאז שיצאתי לפנסיה, אני מתמקד בציור ובנתינה – אני מגיע לעסק לחתום על חוזים, מסיים ורץ למכחול ולצבעים. תחום האומנות ובעיקר הציור – לא מפותח בארץ, לכן אני שמח שיש לי את הזכות לתרום לבני הנוער ולמגמת האומנות בעיר שבה אני גדלתי ועדיין חיי בה".  

ההכנסות ממכירת עבודות האמנות יועברו לקרן רעננה, ישמשו למתן מלגות לתלמידי רעננה על פי קריטריונים שיקבעו על ידי משפחת קידר ועיריית רעננה.

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן