חדשות רעננה

תוצאות סקר הבחירות הראשון של די מדיה

תוצאות סקר הבחירות הראשון  של רעננה ניוז חיים ברוידא 28% ניר קריסטל 24% אבי יוסף  23% ענבר הוכברג 9% לא החליטו 16%. האם רעננה בדרך לסיבוב שני?

שלושה חודשים לבחירות ותמונת המועמדים ועמדות הציבור בערי השרון מתחילה להתגבש. די מדיה ניוז שמחה להציג את סקר הבחירות הראשון לקראת הבחירות המקומיות שיערכו ב 31.10.2. הסקר נערך מטעמנו ובמימוננו  ללא מעורבות של אף גורם חיצוני. הסקר נערך בשיטה ששילבה מדגם פתוח עם הצבעה אחת לכל משתתף, כאשר במקביל נערך סקר נוסף בפאנל סגור שלא היה חשוף לציבור. ולא זיהינו ניסיונות להטייה מכוונת של הסקר על ידי בוטים ו/או כלים טכנולוגיים אחרים. 

תוצאות הסקר מועמדים לראשות העיר

הסקר שאל את השאלה הבאה:  בהינתן המועמדים הבאים, למי תצביע.י?

רעננה

חיים ברוידא מוביל עם 28%

ניר קריסטל 24%

אבי יוסף 23%

ענבר הוכברג 9%

לא החליטו או מעדיפים מועמד אחר 16%

לפי תוצאות סקר די מדיה הולכת רעננה לסיבוב שני, וכרגע אין הובלה ברורה של אף אחד מהמועמדים. הכהונה ברעננה הייתה סוערת, ראש העיר חיים ברוידא נבחר בסיבוב השני מול איתן גינזבורג שפרש מהפוליטיקה העירונית. ניר קריסטל מונה לסגנו של ברוידא, לקח לחיבור ביניהם שנתיים להתפרק וקריסטל עבר לאופוזיציה. אבי יוסף התמודד בעבר למועצת העיר ומעמיד את עצמו לראשונה כמועמד לראשות העיר וענבר הוכברג כיהנה בקואליציה לאורך רוב הקדנציה עד שפרשה לאחרונה והיא האישה היחידה שמציגה את מועמדותה.

אצל ראש העיר חיים ברוידא  יש פער גדול בין העשיה הרבה והתמיכה לה הוא זוכה שבאה לידי ביטוי בכנס ההשקה המרשים לבין העובדה שלא הצליח לשמור על הסיעה שלו מאוחדת ועל רוב בקואליציה. המטרה של ברוידא קדנציה שניה יציבה עם רוב ברור במועצה שיתן לא את השקט של ניהול עיר ללא מאבקים פוליטיים.

ניר קריסטל יתמודד בפעם השניה לראשות העיר ושלישית למועצת העיר. האם הוא יתרגם ל את הביקורת מהאופוזיציה לכח משמעותי בציבור?

אבי יוסף  ידוע בעיקר כפעיל חברתי שהפעיל מספר מיזמים לצדקה ורווחה, המועמד ה"חדש" בבחירות, האם הרוח החדשה תתורגם להצלחה בקלפי? 

ענבר הוכברג – המועמדת, כיהנה כסגנית ראש העיר בחלק מהקדנציה וחברת קואליציה. פעילה בעיקר בתחום התרבות צעירים והמשפחות הצעירות, פעילה במחאה החברתית ומקווה לגייס אותה לתמיכה לראשות העיר. 

חשוב לזכור כי הקמפיינים רק בתחילת הדרך, ומידת ההשפעה שלהם על הציבור אינה ידועה, כמו כן במידה ותהיה פרישה של אחד המועמדים לא ידוע איך יתפצלו קולות התומכים בו, לפי סקר די מדיה 16% מהמצביעים עדיין לא גיבשו החלטה או מעדיפים מועמד אחר, מה שיכול להיות הגורם המנצח.

הסקר בדק את עמדות תושבי השרון בנוגע למספר שאלות מפתח הנוגעות לבחירות המקומיות, מי המועמד המועדף בכל עיר, מהם הנושאים החשובים לתושבי השרון בבחירות הקרובות, כמו גם האם המחאה החברתית והפוליטיקה הארצית משפיעה על ההצבעה. הערה לגבי רשימת המועמדים: נכון ליום פתיחת הסקר נמצאו הקמפיינים בתחילת דרכם, חלק מהמועמדים הסירו את מועמדותם במהלך השבוע בו נערך הסקר, וניתן להניח שרשימת המועמדים עדיין אינה סופית. השינויים והמגמות יבחנו בסקרים הבאים שנפיץ בהמשך.

 

כפר סבא

הדר לביא מובילה עם 33% 

 רפי סער 27%

עדי לוי סקופ  14%

אסנת ספורטה 10%

לא החליטו או מעדיפים מועמד אחר 16%

לפי תוצאות הסקר כפר סבא הולכת לסיבוב שני, רפי סער מול הדר לביא מתמודדים שוב על ראשות העיר אחד מול השנייה. בכפר סבא היתה חלוקה ברורה לאורך הקדנציה בין אופוזיציה לקואליציה ולא היו מעברים משמעותיים חוץ מהפרישה של אסנת ספורטה. 

 

הרצליה

משה פדלון מוביל עם 42%  תמיכה

יריב פישר 13%

אייל פביאן 10%

שמואל סעדיה 2%

יוסי פרי 1%

לא החליטו או מעדיפים מועמד אחר 32%

הבחירות בהרצליה התחילו מאוחר, עד לשבועות האחרונים לא היו הכרזות על מועמדות. גם עכשיו ישנן רק 2 שהכריזו על מועמדותם, ראש העיר המכהן משה פדלון שמתמודד על כהונה שלישית וחבר המועצה יריב פישר שהכריז לפני כשבועיים על מועמדותו, מועמדותו של אייל פביאן נבדקה אך הוא לא הכריז עדיין על כוונותיו.

הוד השרון

תוך כדי הסקר פרשו 2 מהמועמדים מהתמודדות על ראשות העיר השארנו את שמם אך לא ברור כיצד יתחלקו התומכים בהם.

אמיר כוכבי 28%

עדי פרילינג אנקורי 14% פרשה לאחר סגירת הסקר

משה חנוכה 11% פרש לאחר סגירת הסקר

ערן פרלמן 8%

יעקב בדור 2%

לא החליטו או מעדיפים מועמד אחר 37%

כתבות קשורות

השארת תגובה

פופולרי
עקבו אחרינו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן