חדשות רעננה

אלופי הכדורת

חגיגות ה40 להקמת מועדון כדורת הדשא ברעננה ממשיכה עם אלופי כדורת הדשא המקומיים  במקום הראשון לנשים זכתה יפה וינר. במקום השני גוזפין מואה. בין הגברים צביקה הדר זכה במקום הראשון ודני אלונים במקום שני.

אלופות מקומיות משמאל יפה וינר אלופת המועדון וגוזפין מואה

מועדון כדורת הדשא ברעננה חוגג השנה ארבעים שנים להווסדו,  השבוע התקיימה אליפות היחידים של המועדון. במקום הראשון לנשים זכתה יפה וינר. במקום השני גוזפין מואה. בין הגברים צביקה הדר זכה במקום הראשון ודני אלונים במקום שני. ברכות לזוכים.

מועדון כדורת הדשא ברעננה חוגג השנה ארבעים שנים להווסדו, ומזמין את תושבי השרון להצטרף למועדון, המשחק מתאים לכל גיל מגיל נוער ועד הגיל השלישי ואינו דורש ידע מוקדם או כושר גופני מיוחד, לכבוד חגיגות ה 40 מזמין המועדון את תושבי השרון להתנסות באימון אישי חינם. לתאום אימון אישי ניתן ליצור קשר

מועדון הכדורת העתיק ביותר הידוע באנגליה הוא המועדון בסאות'המפטון שפעל החל משנת 1299.  בתחילה לא היה זה ספורט של כולם.  המלך הנרי השמיני, שחקן כדורת בעצמו, אסר על משחק ספורט זה בשנת 1511 בקרב המעמדות הנמוכים.  הוא גם הטיל אגרת תשלום של 100 לירות על כל מועדון כדורת פרטי, כדי להבטיח שרק העשירים ישחקו. הסיבה העיקרית לאיסור זה, וגם לאסורים דומים של משחקי ספורט אחרים הייתה שהאנשים בעלי הכושר הגופני היו אמורים להתאמן בתורת הקשתות.  הצהרת המלך ציינה שיצרני הקשתות והחצים אינם פרודוקטיביים, כי הם "מבזבזים" את זמנם במשחק הכדורת.  כל האיסורים האלה הביאו לדעיכה של ענפי ספורט באנגליה, אבל בסקוטלנד הספורט פרח. בשנות ה-40 של המאה ה-19 פיתחו הסקוטים חוקים סטנדרטיים של הכדורת,אשר השתנו מעט מאוד מאז.  רק בשנת 1903 נוסדה התאחדות הכדורת האנגלית, ומאז הוסדרו חוקי הכדורת עד לצורתם היום.

כתבות קשורות

השארת תגובה

פופולרי
עקבו אחרינו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן