חדשות רעננה

אלפי חוברות "חכם בשמש" של האגודה למלחמה בסרטן הופצו לגני הילדים בעיר

כמדי שנה, האגודה למלחמה בסרטן בשיתוף עירית רעננה, הפיצו ערכות הסברה של ”חכם בשמש” לגני הילדים ברחבי העיר, בהיקף של כ- 4200 חוברות ל- 120 גנים.

ערכת 'חכם בשמש' כוללת מידע עבור הצוות החינוכי, על כללי התנהגות חכמה בשמש, כרזה לתלייה בגן, מדבקות וחוברת צביעה בשם "מאי, גיא ונמש חכמים בשמש", המספרת על החייזר נמש, המגיע לכדור הארץ, כדי לעזור למאי וגיא להיות חכמים בשמש. בסיפור משולבים באופן ידידותי וברור מסרים של האגודה למלחמה בסרטן, כיצד להיות חכמים בשמש. האיורים הם של אמן הקומיקס אורי פינק.

משה בר חיים, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן: "תינוקות וילדים הם אוכלוסייה בסיכון במיוחד, ויש לנקוט באמצעי זהירות מוגברים כדי לשמור על בריאותם. הוכח כי 80% מנזקי השמש נגרמים לפני גיל 18, ועל כן האגודה למלחמה בסרטן רואה בחינוך הילדים מגיל צעיר מאוד חשיבות עליונה, ומודה לרשות המקומית על הנכונות ושיתוף הפעולה, במשימה חשובה זו".
בקיץ, כאשר הימים הופכים להיות חמים וקרינת השמש חזקה, חשוב לשמור על כללי התנהגות חכמה בשמש: חיפוש צל, כובע, משקפי שמש, ביגוד מתאים, שעות בטוחות, מסנן קרינה ושתייה מרובה, והכי חשוב, להימנע מחשיפה לשמש בשעות בהן הקרינה הכי מסוכנת, בין 10:00 – 16:00.

ראש העיר רעננה, חיים ברוידא: "כעיר שחרטה על דגלה את השמירה על שלומם, בריאותם וביטחונם של תושביה, אנו מברכים על היוזמה להגברת המודעות לחשיבות השמירה על כללי ההתנהגות החכמה בשמש, תוך מתן דגש על חינוך הדור הצעיר לנושא. אנו נמשיך לפעול לקידום כל מהלך שיוביל להעברת מסרים חשובים לתושבי העיר, המגלים לשמחתנו שיתוף פעולה והיענות ליישום ההנחיות, למען השמירה על בריאותם".

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן