חדשות רעננה

גאווה רעננית

רעננה עלתה לעשירייה הראשונה במדד הגאווה של האגודה למען הלהט"ב הנערך מדי שנה ובודק את יחסן של רשויות מקומיות ברחבי הארץ לקהילה

גאווה ברעננה
מצעד הגאווה ברעננה 2023

לראשונה – רעננה מדורגת בעשירייה הראשונה של מדד הגאווה ברשויות המקומיות בישראל. דירוג העירייה במדד נקבע בהסתמך על קריטריונים שונים של פעילות העירייה בתחומי החינוך, הרווחה, התרבות, הנראות במרחב הציבורי, תשתיות והמבנה ארגוני.

בסיכום נימוקי הבחירה בעיר ציינו עורכי המדד, כי רעננה מצטיינת בתחומי התרבות, התשתיות והמבנה הארגוני, ומפגינה התקדמות משמעותית בתחום הרווחה.

תוצאות המדד מתפרסמות בעיר בעיצומו של חודש הגאווה והסובלנות שמובילה העירייה, ובו מגוון אירועים, הופעות, מפגשים, עצרת גאווה, וסדנאות ברחבי העיר.

התוצאות משקפות את רוח הסובלנות, הקבלה וההכלה החברתית הקיימים בעיר, והינן עדות ישירה לקיומו של שיח פלורליסטי, שוויוני ומכבד בקרב תושבי העיר. העירייה פועלת למען הקהילה הגאווה בתחומים שונים, בין היתר בהקמת "גאוונה", אשר משמש בית חם לקהילה, קיום פעילות של ארגון איגי וארגון תהילה להורים ללהט"בים, הסברות והדרכות במערכת החינוך, העשרות ומפגשי הקהילה לאורך כל השנה בשיתוף הציבור ועודץ

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן