חדשות רעננה

מסך עולה על תלמידי רעננה

אירוע השיא של פרוייקט מסך עולה התקיים השבוע בהצגת הבכורה של חניכי מסך עולה הפרוייקט של עיריית רעננה האגף לשרותים חברתיים ובתמיכת קרן רועי לא אחסר

תיאטרון מסך עולה הנו חלק מתוכנית להעצמה אישית לבני נוער ומטרתו העיקרית לספק לבני הנוער את הכלים להתמודדות בחיי היום יום, לחזק את ביטחונם ואת דימויים האישי. רצף המפגשים ואורכם מאפשרים יצירת קשר אישי ואינטנסיבי עם כל בני הנוער לצד העבודה והדינאמיקה הקבוצתית.

קבוצה של 30 בני נוער משתתפים מדי שנה בפרויקט של האגף לשירותים חברתיים, ובמסגרתו ממחיזים בני הנוער הצגות שונות המותאמות לעולם התוכן שלהם.
לאורך חצי שנה של עבודה משותפת, פעמיים בשבוע, נפגשים התלמידים עם עובדות סוציאלית ואנשי מקצוע מתחום הבמה ובאמצעות העיסוק בנושאי המחזה, נחשפים ועוסקים בנושאים הלקוחים מחייהם: לחץ חברתי, מקובלות חברתית, דימוי עצמי, ביקורתיות, חשיבה עצמאית – ועוד.
שיאו של הפרויקט היה השבוע במופע המרהיב שמוצג בפני קהל נלהב.
אתי חסן אלרועי ממיסדי קרן רועי לא אחסר למען ילדי רעננה נשאה דברים בהצגת הבכורה ״מאחורי המסך, עומדים נרגשים לא פחות ילדים מדהימים, שטרחו, התמידו והשקיעו רבות כדי להגיע לרגע הזה, בו הם מופיעים כאן, על הבמה, מולכם, בכישרון רב.

בעוד רגע קט יעלה המופע "לבחור נכון", והשחקנים שלנו יוכיחו לכולנו שהם הבחירה הנכונה שלנו.
העבודה עם השחקנים הינה תוצר נפלא של פרויקט שנקרא: "מסך עולה" – שמטרתו לגבש בני נוער סביב: קצב, מוסיקה, מלל וריקוד, ודרך עבודה זו לסלול יחד איתם את הדרך להצלחה, לבנייה, ובעיקר – לאמון בעצמם ובסובבים אותם.
למימון פרויקט נפלא ומרגש זה, הצטרפה (בפעם ה14) גם "קרן רועי לא אחסר", שהקמנו משה ואנכי, לאחר מותו של בנינו רועי זיכרונו לברכה.
אנו רואים בתרומה לפרויקט חשוב זה זכות ואפשרות לחזק את נוער העתיד, להיות שותפים לעיצוב דמותו ואופיו, בכדי שימצה את יכולותיו ויאמין בעצמו, שיוכל לבנות לעצמו, בעצמו – את עתידו – את המחר שלו.״

כתבות קשורות

כתבות קשורות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן